diia
coat gerb

Луганська
        обласна державна
        адміністрація

Обласна
          військово-цивільна
          адміністрація

Офіційний сайт

Щастинська районна державна адміністрація Луганської області

На головну сторінку
Особистий кабінет
Про район

Герб Щастинського району Луганської області  

   Герб відображає характерні особливості Щастинськго району, історичне минуле та економічний  розвиток на теперішній час.

   На жовтому кольорі козак з шаблею, як символ боротьби за свої права і свободи. Козак уособлений образом Кондратія Булавіна, який свого часу частково об’єднав на наших землях запорізьких, донських та слобідських козаків. На цьому прикладі ми бачимо об’єднання наших п’яти громад в Щастинський район.

   На синьому кольорі контури Луганської ТЕС, яка відома в Україні та в світі. Луганська ТЕС для населення краю є символом достатку і економічного розвитку. Десятки років безперебійно забезпечує підприємства і побутових споживачів елктроенергією. Турбіни Луганської ТЕС охолоджуються водами Сіверського Донця і через канали скидаються в охолоджувальні пруди. Для населення ці пруди є базою для відпочинку та риболовлі.

   Також варто зазначити, що Придонців’я серед степових просторів Луганщини притягує до себе своєю величчю як сигнальний маяк у морі, як важливий життєвий орієнтир. 

   Червоний колір у нижній частині символізує, що всі досягнення здобулися важкою працею і кров’ю населення нашого краю.

   Внизу герба п’ять стрічок з назвами центрів територіальних громад району. На центральній стрічці – Новоайдар, який постановою Верховної Ради України № 807/ІХ від 17.07.2020 року «Про утворення та ліквідацію районів» був визначений адміністративним центром Щастинського району. На стрічках праворуч – Щастя та Нижньотепле, ліворуч – Станиця Луганська та Широкий. Назви виконані в золотистому кольорі, як побажання достатку громадам в новому статусі. Синій фон символізує, що всі громади омиваються річками Айдар і Сіверський Донець.    

   Стрічки підтримують по боках герба два снопи-дідухи з зернових рослин, обв’язані солом’яними джгутами – перевеслами, які  зазначають, що громади об’єднує сільськогосподарська направленість з вирощування зернових та інших сільськогосподарських культур. Дідух – символ урожаю, добробуту, багатства, безсмертного пращура, зачинателя роду, духовного життя населення України, оберега роду.

   Снопи згори накривають дубові листя. Дуб – символ сили та чоловічої могутності. Листя дубу використовуються в оздоровчому лікуванні для чоловіків та молоді, щоб вони були міцними та дужими. Напар листя  доливають до купелі приказуючи: «Дубе, дубе, діду мій любий, ходи в господу до нашого роду, на наших синів дай свою силу, щоб злії духи їх не косили».

   Ті ж самі дубові листя звисають з арки зеленого кольору, що означає, що наші громади займаються лісництвом та озелененням рідного краю, сіл та містечок. На арці золотистими буквами написано «Щастинський район». В центрі арки на світлому фоні схід сонця з числом 2020. Схід сонця зазначає, що Щастинський район розташований на сході України і першм в державі зустрічає світанок, а також те, що в 2020 році в Україні народилася нова адміністративно-територіальна одиниця – Щастинський район.

Прапор Щастинського району Луганської області 

   Прапор Щастинського району відображає особистість не тільки в Луганській області, але й в Україні. Синій та жовтий кольори головного прапора України, які домінують на прапорі району, вказують на те, що Щастинський район є невід’ємною частиною незалежної України. До того ж синій колір у геральдиці символізує не тільки благородство та відвагу населення, але й велику кількість водних ресурсів. А це дійсно так, тому що на території Щастинського району течуть такі річки, як Сіверський Донець, Айдар, Євсуг.

   Жовта смуга символізує багатство краю, Слобожанських степів, а ще розвинуте хліборобство, яке домінує у нашій місцевості. Також саме жовтий колір є кольором світла, яке виробляє Щастинська ТЕС.

   На лівій стороні прапору розташований малиновий трикутник. Цей колір – данина першим козацьким утворенням, які освоювали та захищали нашу українську землю, які дали нам життя. Саме під малиновими стягами українське козацтво боронило і відбудовувало рідний край.

   На малиновому трикутнику по колу розташовано п’ять золотистих зірок, які у першу чергу вказують на те, що у Щастинському районі діє п’ять територіальних громад.

   Розташування зірок теж не випадкове. Воно повторює розташування зірок на прапорі Європейського Союзу і підкреслює прихильність громад до європейського шляху розбудови нашого регіону.

   Співвідношення сторін прапора 2:3.

Гімн Щастинського району Луганської області 

Благословен наш край і дім

У лоні неньки – України.

І світ, і хліб дарує він,

Бо ми у неї всі єдині.

І хай недоля омина

Твоїх синів і доньок.

Для нас ти завжди неземна –

Луганщини святий світанок.

Приспів:

Там де серце Луганщини

Є перлина така,

Що цвіте в Слобожанщині

Покоління й віка.

І в майбутнєє з мріями,

Ми йдемо навпростець.

Всіх щасливо об’єднує

Промінь наших сердець.

Наш любий Сіверський Донець

Несе красу і велич віку.

Ріка Айдар з добром тече.

Дарує нам щедроти світу.

На нашій Щастинській землі

Завжди для серця любо й мило.

З любов’ю скажемо всякчас:

- Нас саме щастя породнило.

Приспів:

Там де серце Луганщини

Є перлина така,

Що цвіте в Слобожанщині

Покоління й віка.

І в майбутнєє з мріями,

Ми йдемо навпростець.

Всіх щасливо об’єднує

Промінь наших сердець.

Всіх щасливо об’єднує

Промінь наших сердець.